Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Hayatımızın her alanında yer alan döngüsel ekonomi ve bununla birebir bağlantılı olan kaynak kullanımı, üretim ve tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi gerekliliğini ve doğru atık yönetiminin önemini hayatımızın merkezine getirmiştir.

Dünya kaynaklarının sürdürülebilir ve verimli bir şekilde yönetimi; daha az hammadde kullanılması, kaynak verimliliğinin artırılması, atık oluşumunun azaltılması ve atıkların yeniden kaynağa dönüştürülmesi ile mümkündür. Tüm bunlara ek olarak, kaynak verimliliği, operasyonel maliyetlerin azaltılmasının yanı sıra sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının yaratılmasına da olanak sağlamaktadır.

Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakabilmek ve sürdürülebilir kaynaklar elde edebilmek amacıyla şirketimiz içinde üretilen atığın kaynağında azaltımı, kaynağında ayrıştırılması ve yeniden kullanımı politikaları uygulanmaktadır. Bu kapsamda, 2022 yılında Sıfır Atık başvurusunda bulunarak Haziran ayında belgemizi aldık. Bu başvuru ile, atıklarımızı azaltmak ve geri dönüşüme kazandırmak için bir dizi adım attık.

Sadece atıklarımızla ilgili değil, atık su konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Atık suyun kaynaklarımız için ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve bu nedenle de atık suyu arıtma konusunda gerekli yatırımları yaparak su kaynaklarımızın korunmasına yardımcı oluyoruz.

Ayrıca, ofisimizde elektronik cihaz kullanımında da yenilenebilir enerji kullanımı için gerekli hazırlıklarımız devam ediyor. Bu sayede, enerji tüketimimizi azaltarak çevre dostu bir ofis oluşturmayı hedefliyoruz.

Geleceğimiz için doğaya olan sorumluluğumuzu hediyelerimizde de gösteriyoruz. Bu yıl ki yeni yıl hediyelerimiz olan saksı çiçeklerini toprağını evlerimizdeki gıda atıklarından elde ettiğimiz kompost ile zenginleştirdik. Bu sayede, doğal kaynaklarımızı koruma konusunda bir adım daha attık.

Çalışanlarımızın doğum günlerini ise, doğanın korunması için TEMA Vakfı aracılığıyla fidan bağışı yaparak ölümsüzleştiriyoruz.

Sonuç olarak, Perkon olarak sürdürülebilirliğe olan sorumluluğumuzun bilincindeyiz, kendimize ve çevremize karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirerek, daha yaşanabilir bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.

world environment earth day concept with globe nature eco friendly environment generative ai