Kurumsal Haberler

Hytera Distribütörlük Anlaşması Sonrası İlk Ürün Eğitim Toplantımızı Gerçekleştirdik

Hytera Türkiye İş Geliştirme Müdürü Murat Bayrakçı ve Kıdemli Servis Mühendisi Fatih Girgin tarafından Perkon Teknoloji ekibi için düzenlenen ürün eğitim toplantısında, Hytera’nın küresel ölçekte sunduğu son teknoloji iletişim çözümlerini son derece kapsamlı bir içerikle dinleme ve deneyimleme fırsatı bulduk. 

Sektörden İpuçları

Dokunmatik POS PC Nedir?

Teknolojik gelişmeler, bireylerin ve dolayısıyla toplumların refah seviyesini yükselten birtakım çalışmalarla ortaya yeni cihazların çıkmasını sağlar. Durmaksızın yenilenmeye ve ilerlemeye devam eden teknolojinin sunmuş olduğu hizmetlerden birisi de dokunmatik POS PC cihazıdır. Bu cihaz, pek çok kişinin adını duymuş olduğu ancak işlevi hakkında bir bilgiye sahip olmadığı bir sistemdir. Gün içinde alışveriş yaptığınız birçok mağazada bu aygıtlardan görebilirsiniz.

Masaüstü Barkod Okuyucu Nedir?​

Barkod, satışı yapılan her ürün üzerinde bulunan, siyah beyaz birbirine paralel olacak şekilde sıralanmış şeritlerdir. Satışı yapılan ürünlerin özelliklerini, fiyat aralığını ve stok durumunu barkodlar sayesinde görebilmek mümkündür. Günümüzde pek çok malzeme barkodlar sayesinde sistemde yer alır. Barkodları okuyabilmeyi sağlayan cihazlara ise barkod okuyucu denilmektedir. Barkod okuyucu, pek çok alanda kullanılan elektronik cihazlardan biridir. İşlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için kullanılan yardımcı ürünlerdendir.